Wielkanoc kwiatami pachnąca.

It's only fair to share...Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Wielkimi krokami zbliża się do nas Wielkanoc. Czas radości i spotkań przy rodzinnym stole. Zawsze kiedy zbliża się ten okres, w głowach planujemy, jak będzie wyglądał nasz stół. Lubimy widzieć zaskoczone, zdziwione i pełne podziwu twarze naszych najbliższych.

Dużym walorem tych świąt jest okres wiosenny. Słońce za oknem, ciepło w sercu i na termometrach również. Warto w tym okresie ożywić nasze wnętrza. Wielkanocna dekoracja jest znakomita nie tylko do salonu ale także do naszej sypialni. Oczywiście nic lepiej nie udekoruje naszego domu i świątecznego stołu jak kwiaty.

Do wszelkich ozdób, stroików i kompozycji wielkanocnych wykorzystuje się właśnie wiosenne kwiaty takie jak: narcyzy, tulipany, szafirki, frezje, śnieżniki, prymulki, hiacynty, czy jaskry. Często tez używa się skorupek od jajek, gałązek, kurczaczków czy piórek.

Najlepsze są te dekoracje, które wykonujemy samodzielnie. Poniżej przedstawiamy Wam kilka inspiracji, dosyć łatwych do wykonania, ale przede wszystkim takich które chwyciły nas za serce:

wielkanoc1

Kompozycja w pastelowych kolorach. Do naczynia (słoika, wazonu) można wsypać plastikowe jajeczka i włożyć róże i tulipany, dołożyć trochę zieleni i gotowe:)

wielkanoc2

Hiacynt i żonkile w oryginalnym koszyczku, kilka małych jajeczek i kompozycja na stół jak malowana;)

wielkanoc3

Kilka wydmuszek, mały wazonik, drobne kwiatki. Elegancki minimalizm a efekt murowany.

4.2.3

Powyżej prezentujemy kompozycje z żonkili otoczonych piórkami i skorupkami od jajek…

wielkanoc5

… a jak już kupujemy tyle jajek na święta warto wykorzystać również opakowanie po nich – wytłaczanki. Prawda, że pomysłowe?

wielkanoc7

Żeby już przy samych drzwiach zaskoczyć naszych gości, na drzwiach możemy powiesić podobna aranżację. Tulipany, zieleń i kilka pofarbowanych skorupek od jajek umieszczonych w konewce. My jesteśmy za!!!

Mamy nadzieje, że wprawiliśmy Was w świąteczny nastrój i podpowiedzieliśmy troszkę jak można w łatwy sposób stworzyć cuda na nasz wielkanocny stół.

Życzymy Wam spokojnych Świąt w rodzinnej atmosferze z kwiatowym zapachem unoszącym się w powietrzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *