Walentynki – symbolika kwiatów

It's only fair to share...Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Walentynki – święto wszystkich zakochanych, kochanych i kochających. Doskonała okazja aby wręczyć ukochanej bukiet kwiatów. Jak nie ma tych ulubionych, to jakie? Czy zawsze muszą to być czerwone róże? Kilka podpowiedzi jakie kwiaty wręczyć z okazji tego wyjątkowego święta znajdziecie poniżej.

Czerwona róża z całą pewnością jest najbardziej popularnym kwiatem wręczanym na Walentynki. Od zawsze symbolizuje prawdziwą, gorąca miłość aż do grobowej deski. Oprócz tych czerwonych,  możemy podarować róże błękitną – kolor ten oznacza wierność. Jeżeli planujemy wyznać wdzięczność, podziękować za coś niezwykłego wybierzmy róże białą. Nie powinniśmy ukochanej osobie wręczyć róży żółtej, która symbolizuje zazdrość. Połączenie róży czerwonej z różą żółta natomiast łamie jej negatywne znaczenie. Bukiet stworzony z róży o kolorze żółtym oraz czerwonym oznacza radość i szczęście.

Tulipan to kolejny kwiat, który warto podarować ukochanej osobie. Czerwony tulipan podobnie jak czerwona róża oznacza miłość. Nie powinniśmy ukochanej osobie podarować żółtych tulipanów, które podobnie jak żółte róże oznaczają negatywne uczucia, zazdrość. Tulipany według legendy miały zostać sprowadzone do Europy Zachodniej w 1554 roku. W czasie szaleństwa na tulipany jakie owładnęło zachodnią Europę w XVI wieku, tulipany kosztowały majątek. Niektóre cebulki tulipana kosztowały tyle ile kamienica.

Frezja nie jest kwiatem tak popularnym w Walentynki jak róże czy tulipany, ale warto zastanowić się nad jej wyborem. Frezja oznacza szacunek, wyrazy uznania oraz radości. Oprócz tych znaczeń kwiat frezji oznacza również zaproszenie do flirtu. Nie wręczajmy frezji koloru żółtego, który podobnie jak żółte tulipany i róże oznacza zazdrość.

Chryzantemy w Polsce kojarzą się ze smutkiem, oraz zmarłymi w związku z czym rzadko wręcza się je drugiej osobie. Ogólne znaczenie tego kwiatu jest jednak zupełnie inne. Czerwona chryzantema podobnie jak róża wyraża miłość, różowa to oddanie, a złocista to myślenie o ukochanej osobie. Nazwa chryzantema pochodzi od greckiego słowa chryzos, które oznacza złoto.

Mamy nadzieję, że w tym roku podarujesz ukochanej osobie piękny bukiet, który wyrazi czyste i prawdziwe uczucia. Takie z głębi Twojego serca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *