Pomaluj krajobraz kolorami wiosny

It's only fair to share...Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Za oknem jest szaro, buro i ponuro. Niby zima, ale bez śniegu i siarczystego mrozu to nie to samo. Myślę, że każdy z Was tęskni za wiosną, słońcem i wyższymi temperaturami. Jak pokolorować sobie świat kiedy za oknem panuje taka aura? Otóż mamy rozwiązanie. Zaproś wiosnę do swojego domu;) Wraz z nasza kwiaciarnią i kompozycjami z kwiatów ciętych jakie wykonujemy, sprawimy, że w Twoim mieszkaniu zapanuje iście wiosenna atmosfera.

Co zrobić ,żeby kwiaty w tym okresie dłużej stały w naczyniu?

Zacznijmy od rzeczy dla nas oczywistej. Musimy włożyć kwiaty do czystego wazonu, dodatkowo zawsze warto skorzystać z odżywek, które wpływają na PH wody. Sprawiają one, że woda dłużej zachowuje świeżość.  Pomimo tego nie zapominajmy, aby co kilka dni wymienić wodę.

Ważną kwestia jest również dbanie o łodygi kwiatów i liście. Łodygi pod skosem przycinamy o kilka centymetrów. Suche liście oczywiście obrywamy dzięki czemu zmniejszamy parowanie wody z roślin.

Naczynie z kwiatami w żadnym wypadku nie powinno stać w ciepłym i nasłonecznionym miejscu. Niedopuszczalne są tez miejsca, w których łatwo o przeciągi. Najdogodniejszym dla kwiatów klimatem jest chłodne i w miarę możliwości wilgotne miejsce.

Jeśli kwiaty zaczynają powoli więdnąć warto skrócić łodygi i włożyć je do miski z zimna wodą. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo iż dzięki temu będziecie mogli dłużej cieszyć oko pięknymi kwiatami.

Bezwzględnie przestrzegając powyższych wskazówek kwiaty cięte dłużej będą ozdoba Twojego mieszkania. Sprawią, że zimowe wieczory nabiorą żywych kolorów a dzięki energii, której są nośnikiem pomogą wytrwać do wiosny na którą wszyscy z utęsknieniem czekamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *