Marcowa pobudka, wiosenne porządki na naszych parapetach.

It's only fair to share...Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

W marcu, dzięki temu, że warunki świetlne znacznie się poprawiają, nasze roślinki doniczkowe budzą się z zimowego letargu i potrzebują naszej pomocy. Jak im pomóc przystosować się do nowych warunków pogodowo-klimatycznych?

Przede wszystkim:

– zwiększamy podlewanie kwiatów!  Wzmaga się fotosynteza, a przez to zapotrzebowanie na wodę, dlatego rośliny podlewać  musimy obficiej, częściej i większymi dawkami. Nadal jednak uważamy, aby nie było stagnującej wody w doniczce ani na podstawce – nie jest to korzystne dla żadnej z roślin.

– odmładzamy trzykrotki. Nadmiernie wydłużone, często pozbawione liści, pędy trzykrotek przestają być ozdobą mieszkań. Dlatego co jakiś czas należy z nich sporządzać sadzonki pędowe, które w temperaturze pokojowej bardzo szybko ukorzeniają się, wznawiają wzrost i stają się dekoracyjne. Sadzonki umieszcza się bezpośrednio w doniczkach docelowych, po kilka, aby rośliny z nich otrzymane były gęste. Do czasu ukorzenienia pojemniki z sadzonkami okrywamy folią.

– przesadzamy rośliny doniczkowe. Przesadzamy rośliny, których korzenie przerosły już całą doniczkę i wydostały się na zewnątrz. Przesadzamy je do pojemników średnicy 2 cm większej, z otworem odpływowym. Jeżeli korzenie są zbyt długie, należy je skrócić tak, aby wyprostowane mieściły się w doniczce. Po posadzeniu rośliny obficie podlewamy i ustawiamy w jasnym i ciepłym miejscu.

Jeśli zastosujemy powyższe wskazówki, nasze kwiatki na parapetach będą nam wdzięczne!

marzecdoniczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *